Przygotuj swoje produkty na sesję zdjęciową, jak profesjonalista

Spędziłeś wiele godzin, dni, tygodni, a nawet miesięcy, przygotowując swój produkt. Teraz musisz zadbać o jego odpowiednią prezentacją. Wystarczy kilka chwil i znajomość paru podstawowych zasad, aby zdjęcia produktu wyglądały profesjonalnie i były atrakcyjne dla potencjalnych klientów. Pamiętamy o tym, że ich podstawowym zadaniem jest „sprzedać” produkt.

Odzież

Duża część sklepów działających w sieci sprzedaje odzież. Jeżeli chcesz dobrze przygotować sprzedawane przez siebie ubrania do sesji produktowej, usuń wszelkie metki, naklejki lub inne widoczne etykiety. Użyj specjalnych wałków, aby pozbyć się kurzu i nitek. Postaraj się zniwelować lub zatuszować zagniecenia. Możesz użyć zwykłego żelazka, ale znacznie szybsze i skuteczniejsze są żelazka parowe, szczególnie do prasowania punktowego. Ubrania powinny być prezentowane na modelu lub manekinie, aby właściwie zademonstrować ich kształt. Użyj klipsów i szpilek, aby stworzyć wrażenie idealnego dopasowania.

Biżuteria

Jeśli fotografujesz biżuterię, przede wszystkim wypoleruj ją. Nie licz na to, że ślady pozostawione na wisiorku czy pierścionku będą na zdjęciach niewidoczne. Zaprezentuj swoje produkty w sposób, który jest zarówno użyteczny, jak i atrakcyjny dla klientów. Nie komplikuj zdjęcia za pomocą rekwizytów. Zdecydowana większość produktów biżuteryjnych wygląda najlepiej na prostym, białym tle, a użycie niepotrzebnych rekwizytów tylko rozprasza potencjalnych klientów.

Obuwie

Poświęć czas na wyczyszczenie i wypolerowanie butów. Sprawdź sznurowadła pod kątem uszkodzeń i wymień w razie potrzeby. Napraw wszystko, co możesz naprawić. Stwórz iluzję noszenia obuwia. Spraw, aby buty miały idealny kształt, napychając je bibułą lub zmiętym papierem. Wiele fotografów stosuje trik z nitką dentystyczną, która przeciągnięta przez dziurki i związana trzyma je w ramie, a nie jest widoczna.

Meble

Oczyść i wypoleruj swoje przedmioty za pomocą uniwersalnego środka czyszczącego lub pasty do mebli. Jeśli prezentujesz meble z drugiej ręki, napraw wszelkie uszkodzenia. Pamiętaj jednak o uczciwości i zaznacz naprawy w opisie. Znajdź przestronne miejsce z dobrym światłem naturalnym i białym lub neutralnym tłem. Nie trać czasu na uzupełnianie zdjęcia rekwizytami. Rekwizyty po pierwsze powodują odwrócenie uwagi od produktu. Po drugie zaś zasłaniają go. Skoncentruj się raczej na wykonaniu wysokiej jakości zdjęć z wielu perspektyw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *