Jak używać smartfona do robienia doskonałych zdjęć produktów

Zanim wydasz pieniądze na lustrzankę cyfrową i obiektyw do fotografii produktowej, zastanów się nad używaniem wysokiej jakości aparatu, który nosisz ze sobą przez cały czas. To twój smartfon! Być może wydaje Ci się, że korzystanie ze smartfona do fotografowania produktów jest nieprofesjonalne, ale dzięki dzisiejszym postępom technologicznym możliwe jest tworzenie wspaniałych obrazów produktów dzięki wykorzystaniu zaawansowanych funkcji aparatu zintegrowanego z telefonem i statywu. Ta opcja jest zarówno wygodna, jak przyjazna dla Twojej kieszeni. Podpowiadamy, jak używać smartfona do tworzenia wysokiej jakości zdjęć produktów.

Przygotowywanie się

Większość smartfonów na dzisiejszym rynku jest wyposażona w świetne aparaty fotograficzne. Jeśli należysz do grona konsumentów, którzy kupili jedno z nowoczesnych urządzeń, masz doskonałą alternatywę dla aparatów fotograficznych. Niezależnie od tego, który smartfon wybierzesz do sesji zdjęciowej, upewnij się, że Twoje urządzenie ma autofokus i maksymalną liczbę megapikseli. Zapoznaj się z możliwościami, jakie daje Twój telefon. Poczytaj instrukcje, przejrzyj fora internetowe. O dużej części funkcji, jakie posiadają nasze telefony nawet nie mamy pojęcia.

Pomocne akcesoria

Dzięki różnym akcesoriom i gadżetom, które można używać ze smartfonami można, uzyskasz zdjęcia doskonałej jakości. Przede wszystkim, robiąc zdjęcia smartfonem skorzystaj z białego lub jasnoszarego tła, aby nadać zdjęciom czysty i spójny wygląd oraz wyeliminować zakłócenia. Możesz łatwo stworzyć własne tło za pomocą arkusza brystolu, zwykłego papieru, płyty piankowej lub ściany w pokoju. Pamiętaj, że tło będzie tworzyć nie tylko przestrzeń za produktem, ale i pod nim. Dbając o takie szczegóły zaoszczędzisz sobie pracy przy edycji zdjęć.

Zapewnij sobie stabilne podłoże. Jeżeli Twoje produkty będą położone wyżej, ich fotografowanie będzie dużo łatwiejsze. Odpowiedni stolik będzie służył również do ustawienia smartfona i jego stabilizacji.

Nie ma dobrych zdjęć bez odpowiedniego światła. Istnieje wiele opcji oświetlenia, ale najłatwiejszą i najbardziej przystępną cenowo opcją jest naturalne światło dzienne. Umieść swój produkt i wyposażenie w pobliżu dużego okna, aby uzyskać wystarczającą ilość światła. Jeśli trudno o dostęp do naturalnego światła np. zimą czy wieczorami, spróbuj użyć większej lampy lub znaleźć odpowiedni zestaw oświetleniowy. Aby uzyskać najlepsze możliwe rezultaty, zaleca się użycie statywu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *