Z ostatniej chwili

Projektory z projektorami

Podłogi interaktywne są prawdziwym hitem, pomimo iż nie dają możliwości tylu funkcjonalności, jak interaktywne ściany. Wydaje się, że największą popularnością cieszą się podłogi wyposażone w projektory wideo. Kiedy i gdzie najlepiej byłoby wykorzystywać? Wydaje się, że warto się temu bliżej przyjrzeć... Jasnym jest, że niezależnie od tego, jak atrakcyjna byłaby wystawa czy instalacja, nie przyciągnie ona kręgu zainteresowanych, jeśli się jej odpowiednio nie wyeksponuje. Mnóstwo przechodzących osób zwraca uwagę na grunt, po którym chodzi i to dość często, by uniknąć przewrócenia. Dlaczego zrezygnować z wykorzystania właśnie tego potencjału? Jest to przecież rozległa przestrzeń, która może zostać przez przedsiębiorcę swobodnie wykorzystana.

Należałoby więc przyciągnąć uwagę klientów właśnie ku tej przysłowiowej podłodze. Zaskakującym okazuje się jednak fakt, że nawet jeśli uda się ją przykuć, to prawdziwym problemem będzie jej dłuższe utrzymanie. Właśnie w tym momencie, warto zainwestować w wysokiej klasy nowoczesne podłogi interaktywne. Do wyboru jest wiele rodzajów takich urządzeń. Wiele z nich nie trafiło jeszcze do sprzedaży masowej, ponieważ ich prototypy są jeszcze ulepszane. Zdarzają się jednakże i takie modele, które cieszą się ogromną popularnością, więc wybiera się je do promocji i działań marketingowych nawet największych firm. Co ciekawe, generują one olbrzymie zyski. Do grona najchętniej wybieranych zaliczają się przede wszystkim te z projektorami wideo. Nie można nie zwrócić uwagę na szereg wad i zalet tych ciekawych, aczkolwiek skomplikowanych urządzeń. Cechują się one takimi atutami jak wyjątkowo rozległa powierzchnia oraz ogromna rozdzielczość. Ich działanie nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie zestaw dwóch elementów: kamery czy projektora oraz czujnika, śledzącego nasz ruch. Każda z części montowana jest najczęściej na suficie. Projektor nagrywa poruszających się na podłodze ludzi, gdy tylko znajdą się w jego zasięgu i w taki sposób przedstawia obraz, który klient może dostrzec na podłodze. Ogromną zaletą tego typu rozwiązania jest szansa na zaprezentowanie obrazu niezwykle realistycznego w wysokiej jakości na sporej, niewykorzystanej przestrzeni. Pewnym standardem jest wybieranie podłóg, o długości oraz szerokości nie przekraczającej kilku metrów. Zdarzają się przypadki próby rozszerzenia tej przestrzeni, jednak najczęściej skutkuje to pogorszeniem się jakości wyświetlanych kształtów. Niewątpliwą zaletą interaktywnych podłóg z kamerkami przy suficie to możliwość pracy z kilkoma użytkownikami jednocześnie. Urządzenie, rejestrujące ich od góry sprawia, że ich sylwetki wzajemnie się nie zasłaniają. Ponadto, całe urządzenie jest ukryte przed tańczącymi lub po prostu przebywającymi w lokali klientami – w taki sposób można mieć pewność, że nie zostanie ono zniszczone. Istnieje tutaj jedno ograniczenie związane z wysokością sufitu – gdyby znajdował się zbyt wysoko czy też zbyt nisko, mógłby pojawić się problem odpowiedniego ustawienia podłóg interaktywnych.

Pomimo wszystko, taki rodzaj podłogi pozwala na wiele możliwych rodzajów jego wykorzystania. Osoba, bawiąca się za pomocą danej podłogi mogłaby bliżej przyjrzeć się logu firmy czy nazwie działalności. W wirtualnej sieci można odszukać mnóstwo filmików, które prezentują, jak świetnie prezentują się wszystkie podłogi iFloor. Zakładając, że szary scenariusz nieodpowiedniej wysokości sufitu się sprawdzi – nie jest on równoznaczny z porzuceniem decyzji o podłodze interaktywnej tego typu. Wystarczy bowiem zastosować przenośny układ kamery i projektora, funkcjonujący w poziomie.

Autorzy portalu

logo-footer

Nowe technologie interaktywne. Przykłady zastosowań, stoły interaktywne, podłogi interaktywne. Ciekawostki, informacje, wskazówki sprzętowe. Zapraszamy!

Ekrany dotykowe

Często czytane

Tablice interaktywne w szkole
Wyjątkowe stanowiska targowe
Poruszenie w event marketingu

Nowoczesna technologia (interaktywny stół) na miejsce ulotek
Czy interaktywny stół nie jest zbędnym gadżetem?
Jak działanią podłogi iFloor oraz ściany iWall?
© Copyright atrestudio.pl All Rights Reserved.