Z ostatniej chwili

Czy interaktywny stół nie jest zbędnym gadżetem?

Wiele lat minęło od ukazania przełomowego urządzenia, jakim wydawał się być pierwszy iPad. Ze względu na fakt, że od tej pory technologia poszła znacznie do przodu, mamy do czynienia z erą wyjątkowo cieniutkich, niezawodnych i eleganckich tabletów. 10 – calowe ekrany to jednak nie koniec naszych możliwości. Okazuje się bowiem, że funkcjonalność rozszerza się, dlatego to, co było jeszcze niedawno możliwe tylko na drobnych ekranach tabletów, dzisiaj może być przeniesiona na blat barowego czy restauracyjnego stołu. W jednym z najbardziej turystycznych, nadmorskich miast, Szczecinie znajduje się niewielka kawiarnia o wdzięcznej nazwie Planet Surface. Sukces zawdzięcza nie tylko doskonałej obsłudze i wysokiej jakości serwowanym potrawom, ale przede wszystkim dzięki nowoczesnemu sloganowi „technology and coffe”. To oryginalne wnętrze znacznie różni się od typowych kawiarni, które można na co dzień odwiedzić.

Klient ma szansę zamawiania i picia smakowitej kawy, dzięki stolikom interaktywnym przedsiębiorstwa Microsoft. Komputerowy gigant zaproponował elegancki design, dotykowy panel oraz niezwykle rozległą powierzchnię. Wystarczy jedynie uruchomić oprogramowanie kawiarni, by przejrzeć serwowane w kawiarni napoje i potrawy, a następnie je zamówić. Wszystkie produkty zawierają dokładne opisy, fotografie, a przede wszystkim… opinie poprzednich gości. W taki sposób, nowo przybyli klienci mają szansę na dobranie możliwie najlepszych potraw – trzeba jedynie zamówić kawę i ciasteczka o najwyższej ilości gwiazdek. Na interaktywnym stole zostają wyświetlone informacje o statusie zamówienia, gdy tylko klient złoży zamówienie za pomocą opcji „Zamów”. Goście restauracji dają także możliwość systematycznej kontroli swojego rachunku, ponieważ kwota należności wyświetla się na blacie stołu. To jednak nie koniec możliwych funkcjonalności – goście wspólnie pijący kawę mają możliwość surfowania po wirtualnej sieci, wyświetlania prezentacji multimedialnych czy też wyszukiwania lokalizacji za pomocą mapek Google. Stoły interaktywne dowodzą, że nowoczesne technologie nie oznaczają tylko komputerów i urządzeń mobilnych. Mogą one stanowić doskonały sposób na osiągnięcie sukcesu w sklepie lub w innych rodzajach działalności gospodarczych. Panele dotykowe, które wykorzystywane są w stołach interaktywnych, mogą znacznie polepszyć kontakt z klientem, ponieważ wymagają bezpośredniej interakcji ze strony klienta. Dawniej nie do pomyślenia było, by panele dotykowe wykorzystywano do innych urządzeń niż z mobilne.

Właśnie z tego powodu, badanie i śledzenie rozwoju tych technologii, jakie wprowadzono chociażby do większych laptopów, pochłaniało wielu badaczy. Co ciekawe, zdania na jej temat były niezwykle sprzeczne – jednym się podobały, a innym nie. Wydaje się jednak, że zainteresowanie producentów komputerów przenośnych technologiami dotykowymi było w pełni uzasadnione, ponieważ mogło przynieść im spore zyski. Tablety determinowały kształtowanie się urządzeń mobilnych. Obecnie, dostępne są niezwykle ciekawe i komfortowe urządzenia, opierające się na systemie operacyjnym Windows 8.1, działające przy wsparciu systemów dotykowych. To jednak nie koniec, bo technologia nadal się zmienia – mamy już do wyboru zegarki, ramki i sprzęty AGD z panelami dotykowymi. Użytkownicy mają możliwość zdecydowania się na jeden z dwóch dostępnych systemów Androida lub Windowsa. Mogą się oni zdecydować zarówno na stoły interaktywne z każdym z dwóch systemów. O wirtualnych stołach słyszy się więc nieprzerwanie od 2007 roku. Czy podbiją serca restauratorów?

Autorzy portalu

logo-footer

Nowe technologie interaktywne. Przykłady zastosowań, stoły interaktywne, podłogi interaktywne. Ciekawostki, informacje, wskazówki sprzętowe. Zapraszamy!

Ekrany dotykowe

Często czytane

Tablice interaktywne w szkole
Wyjątkowe stanowiska targowe
Poruszenie w event marketingu

Nowoczesna technologia (interaktywny stół) na miejsce ulotek
Czy interaktywny stół nie jest zbędnym gadżetem?
Jak działanią podłogi iFloor oraz ściany iWall?
© Copyright atrestudio.pl All Rights Reserved.