Z ostatniej chwili

Jak działanią podłogi iFloor oraz ściany iWall?

Podłoga iFloor to rozwiązanie nowoczesne i całkowicie nowe na polskim rynku. Umożliwia prezentowanie na podłodze interaktywnej wybranej animacji, filmu czy też fotografii na danej płaszczyźnie. Może być to więc podłoga czy ściana, a nawet stół czy lada. Taka wyświetlająca się animacja, połączona z wyświetleniem danego scenariusza zależy od reakcji sprzętu na ruch takiego przechodnia. Dzięki nowoczesnym technologiom, istnieje możliwość zastosowania niezwykle kolorowych efektów. Istnieje szansa na dowolną edycję i zmienianie animacji, zgodnie z potrzebami użytkownika. Każdy z dostępnych efektów, związany jest z odmiennymi właściwościami oraz dźwiękowym podkładem, w zależności od rodzaju i tematyki prezentowanego materiału.

Przedsiębiorstwo Alpha Vision jest więc w posiadaniu najlepszych i najnowszych interaktywnych systemów, zarządzających przestrzeniami płaskimi, na terenie całej Polski. Do cech produktu zalicza się płynność i bezawaryjność rozwiązań i niezwykle precyzyjna detekcja ruchu. Użytkownicy, korzystający z wynalazków od Alpha Vision, mają szansę na skorzystanie z kilkunastu efektów, powstałych na silniku 3D, oferujących jakość obrazu na najwyższym poziomie. Alpha Vision, znajdująca się na terenie Polski, jako jedyna proponuje systemy interaktywne do podłóg, ścian oraz lad. Podłogi iFloor wyposażone są w konkretne elementy, jak: projektor multimedialny o obiektywie o szerokim kącie oraz systemie lustrzanym, odbijającym obraz, IR podczerwieni, najwyższej klasie komputerów, kamerach, głośnikach oraz akrylowej powierzchni projekcyjnej. Systemy, zastosowane w interaktywnych urządzeniach iFloor, to najwyższej klasy zintegrowane rozwiązania, umożliwiające projekcję multimedialną. Dana kamera, wyczuwająca detekcję ruchu przesyła dostępne dane do komputera, by mogły zostać należycie wykorzystane przez projektor. Istotną jest możliwość reagowania animacji na każdy ruch, jaki tylko znajdzie się w polu/zasięgu sprzętu rejestrującego. Na podobnych zasadach działa dźwięk, dzięki czemu można uzyskać wysokiej klasy animację o aktywnym dźwięku oraz obrazie. Nie można zaprzeczyć, że iFloor daje nadzwyczaj wiele możliwości, ponieważ wyświetla mnóstwo scenariuszy. Jednym z nich jest choćby podwodny świat, który cieszy się największą popularnością wśród użytkowników, ponieważ daje szansę na chodzenie po wirtualnej wodzie, oplatającej stopy zainteresowanego, jak prawdziwa. W wodzie pływają egzotyczne gatunki ryb, które uciekają, pod wpływem ruchu stóp. To jednak nie wszystko, ponieważ na dnie takiej podwodnej animacji może znajdować się także logo przedsiębiorstwa czy zdjęcie danego lokalu.

Właściciel iFloor, wykorzystującego efekt podwodnego świata, może dowolnie zmieniać pływające obiekty – wcale nie muszą to być ryby. Ponadto, istnieje szeroki wybór efektów dźwiękowych. Kolejnym rodzajem animacji jest tzw. Odsłanianie, a więc odkrywanie się podłogi z efektów graficznych, zgodnie z ruchem użytkowników. Mogą być to drobne obiekty lub większa całość – wszystko zależy od indywidualnych wymagań klienta. Ciekawym efektem jest także Rozsiewanie, polegające na roznoszeniu przez osobę poruszającą się drobnych grafik. Takie drobne motywy mogą promować daną działalność gospodarczą – nie muszą być to kwiaty, ale chociażby niewielkie logo firmy. Bardziej wymagający użytkownicy mogą również skorzystać ze Ścierania a więc odkrywania zupełnie innej grafiki lub sprawianie wrażenia „odgarniania grafiki” np. z piasku, śniegu czy kamieni. Dostępnych jest jeszcze bardzo wiele przeróżnych możliwości – rodzaj animacji powinien być dopasowany do rodzaju prowadzonej działalności.

Autorzy portalu

logo-footer

Nowe technologie interaktywne. Przykłady zastosowań, stoły interaktywne, podłogi interaktywne. Ciekawostki, informacje, wskazówki sprzętowe. Zapraszamy!

Ekrany dotykowe

Często czytane

Tablice interaktywne w szkole
Wyjątkowe stanowiska targowe
Poruszenie w event marketingu

Nowoczesna technologia (interaktywny stół) na miejsce ulotek
Czy interaktywny stół nie jest zbędnym gadżetem?
Jak działanią podłogi iFloor oraz ściany iWall?
© Copyright atrestudio.pl All Rights Reserved.