Z ostatniej chwili

Czy warto inwestować w bar interaktywny?

Wśród osób, związanych z branżą gastronomiczną, zainteresowało się także techniką projekcyjną. Właściciele restauracji i drobnych barów wykorzystują więc wszelkiego rodzaju ekrany: plazmowe, LCD oraz telebimy. Niestety, rozwiązania te są przestarzałe, za wiele osób uznawane za nudne i nieaktualne. Warto więc nieco odświeżyć swoje wnętrze poprzez zwrócenie uwagi na nowoczesne, interaktywne technologie, by wesprzeć PR swojej działalności.

Taki nowoczesny bar, mógłby stanowić świetną reklamę, dla wszelkiego rodzaju klubów i barów. Nie jest on związany wyłącznie z estetyką samego wnętrza. Jego zadaniem jest skupienie się przede wszystkim na zabawieniu klienta i przyciągnięciu jego uwagi. Te nowoczesne urządzenia wyposażone są w czujniki ruchu, dzięki czemu mogą zareagować, gdy ktokolwiek się do niego zbliża. Właściciel baru może więc zdecydować, że na takim ekranie będą wyświetlały się oferty rabatowe, karta dań i napojów, a przede wszystkim dokonane zamówienia, by klient wiedział, w którym momencie może je odebrać. Interaktywny bar może więc pozytywnie wpływać na wzrost liczby dokonywanych zamówień. Zastosowane nowoczesne mechanizmy okażą się o wiele efektywniejsze, niż baner, gazeta, tablica z ogłoszeniami… Taki przystępny i zachęcający sposób zakupów pozwala na dowolne manipulowanie obrazem, jego rozciąganie i obracanie, a także zmiany rozmiarów. Wszystko to możliwe jest za pomocą multitouch. Zainteresowani interaktywnym barem powinni sobie zdawać sprawę, iż zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami, można zarządzać przestrzenią reklamową. Ponadto, w oczekiwaniu na drinka czy ulubione danie, gość danej restauracji lub baru, może pograć w ciekawą grę interaktywną. Ciekawym i zachęcającym sposobem reklamy byłoby zadbanie, by gra była związana z profilem prowadzonej działalności – poruszając dłońmi klient mógłby stać się na chwilę barmanem, który ma przygotować z wybranych składników. Mógłby także wcielić się w szefa kuchni, który przygotowywałby niezwykle wymyślne potrawy. W trakcie gry, mogłoby zostać wyświetlone logo firmy lub marki znanych produktów. W wyniku wielu badań psychologicznych jasno udowodniono, że systemy związane z wieloma zmysłami: ruchem i dotykiem, będą pozytywnie wpływały na zapamiętywanie treści. Przydatnym może więc okazać pokaz fotografii, dźwięków oraz plików audiowizualnych. W ten sposób, przybyły klient będzie miał szansę zapoznania się ze zdjęciami z imprez i uroczystości, które odbyły się wcześniej w lokalu.

Stali bywalcy będą mieli szansę oceny filmów, a przede wszystkim na odszukanie siebie na archiwalnych fotografiach. Do interaktywnych barów można wgrać więc dowolne treści i wyświetlać je w rozmaitych wersjach graficznych. Blat staje się więc interaktywnym ekranem, który będzie ukazywać daną prezentację w górę, co oznacza, iż nawet duża ilość naczyń i napojów na stole nie powinna przeszkadzać. Najmniejszym problemem nie powinny być także jakiekolwiek zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne, ponieważ interaktywne bary stworzone są z odpornych, wysokiej jakości materiałów. Urządzenia takie są efektywne, niezawodne i bezawaryjne. Interaktywne bary udaje się łączyć w nawet bardzo długie konstrukcje, w zależności od wielkości pomieszczenia, przekraczające dziesięć metrów. Najważniejszą cechą jest jednak łatwość obsługi i montażu, zarówno w przypadku klientów, jak i pracowników baru. Użytkownicy mają nawet szansę poruszania się po wirtualnej sieci – wszystko zależy więc od właściciela lokalu, który powinien zdecydować, w jakim stylu go urządzi.

Autorzy portalu

logo-footer

Nowe technologie interaktywne. Przykłady zastosowań, stoły interaktywne, podłogi interaktywne. Ciekawostki, informacje, wskazówki sprzętowe. Zapraszamy!

Ekrany dotykowe

Często czytane

Tablice interaktywne w szkole
Wyjątkowe stanowiska targowe
Poruszenie w event marketingu

Nowoczesna technologia (interaktywny stół) na miejsce ulotek
Czy interaktywny stół nie jest zbędnym gadżetem?
Jak działanią podłogi iFloor oraz ściany iWall?
© Copyright atrestudio.pl All Rights Reserved.